facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

Google Haritalar pazarlaması nedir?

Bugün yerel işletmeler için, markanızı çevrimiçi pazarlamanın birçok farklı yolu vardır. Potansiyel müşterilerinizin büyük bir kısmı hâlâ Google’ı yakınlarındaki yerel işletmeleri bulmak için kullanıyor. Aslında, “yerel niyet” ile yapılan aramaların% 80'i dönüşümle sonuçlanır.

Bu şu soruyu akla getiriyor: “Google'da yerel arama yapanların dikkatini çekmenin en iyi yolu nedir?”

Cevap: Google Haritalar pazarlama yoluyla.

Google Haritalar pazarlaması nedir?

Google Haritalar pazarlama, markanızın çevrimiçi görünürlüğünü artırmak amacıyla markanızın Google Haritalar'daki çevrimiçi varlığını optimize etme sürecidir.

Google'da yerel amacı olan bir sorgu aradığınızda, genellikle şöyle bir şey görürsünüz:

Google Haritalar pazarlama, işletmenizin yerel harita paketlerinde bu üç konumdan biri olmasına yardımcı olmak için bir dizi strateji ve taktik kullanır.

Pazarlama Google Haritalar için neden önemlidir?

Her yerel işletmenin Google Haritalar'da sıralamayı önemsemesinin nedeni basittir: potansiyel marka görünürlüğü.

Google'ın açık ara en popüler arama motoru olması şaşırtıcı değil. Peki ya özellikle Google Haritalar?

Bir çalışma, akıllı telefon kullanıcılarının yaklaşık % 70'inin Google Haritalar'ı en sık kullandıklarını söyledi. Bunun da ötesinde, Google'da her gün gerçekleşen 3,5 milyar aramadan daha fazlasının yerel bir amacı olduğu düşünülmektedir. Google'a göre, bir mağazayı ziyaret eden ABD halkının% 83'ü içeri girmeden önce çevrimiçi arama kullandıklarını söyledi.

Bu nedenle, bugün ve yaşta bulunma konusunda ciddi olan herhangi bir işletmenin Google Haritalar pazarlamasının arkasındaki gücü kullanması gerekir. Bu nedenle Green White Seo olarak, yerel SEO zamanımızın çoğunu müşterilerimizin hem Google Haritalar'da hem de organik arama sonuçlarında sıralamaya yönlendiriyoruz.

Google Haritalar'da sıralama yapabilmek için önce Google My Business profilinizi ayarladığınızdan ve optimize ettiğinizden emin olun.

Google My Business nedir?

Google My Business (GMB), yerel işletmelerin çeşitli Google ürünlerinde görüntülenen bir profil oluşturabildiği, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir platformdur.

GMB profiline hak kazanabilmek için, belirtilen çalışma saatlerinde müşterilerinizle yüz yüze görüşmeniz gerekir. Bu, müşterilerin sizi görmeye geldiği bir tuğla ve harç yeriniz olduğu veya belki de müşterilerinizi görmek için seyahat ettiğiniz anlamına gelebilir.

Bir GMB profili, işletmeniz hakkında aşağıdakiler gibi çeşitli bilgileri görüntüleyebilir:

 • İş adı
 • İş tanımı
 • yorumlar
 • Telefon numarası
 • Adres
 • İnternet sitesi
 • İşletme kategorisi veya endüstri
 • Hizmet verdiğiniz yerler
 • İş saatleri
 • Ürünler ve servisler
 • Fotoğraflar

Ve daha fazlası sektörünüze bağlı!

Markanız için bir Google My Business profili oluşturmanın amacı, sıralamalarınızı, trafiğinizi ve gelirinizi artırmaktır.

Markanız için Google My Business profili oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin