fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

Dijital Reklam Nedir?

dijital-reklam-nedir
Günün her saati milyarlarca insanın vakit geçirdiği bir alan olan dijital dünya ister istemez reklam verenlerinde dikkatini çekmektedir. Hemen hemen her sektörün hedef kitlesinin ortak buluşma noktası sosyal medya kanalları ve blog siteleri olmaktadır. Bu anlamda biz sizlere Facebook, Twitter ve Instagram reklamları konusunda bilgi vermek ve talebiniz olursa reklam yayıncılığı konusunda danışmanlık ve destek olmak isteriz.

Facebook Reklamları

Sosyal medya denilince akla ilk gelen platformların başında Facebook gelmektedir. Yaklaşık 1,5 milyar üyeye dayanan kullanıcı sayısı, günlük 1,5 milyar arama ile en büyük sosyal medya kanalı ve dijital reklam platformudur. Bir çok firma için en iyi reklam alanı olma özelliği de taşımaktadır. Bunda en büyük neden kullanıcı sayısı yanı sıra, reklam yayınlama öncesi ve sonrası hizmetlerdir.

Facebook reklamlarında hedef kitleyi tamamen siz seçebiliyorsunuz. Yaş, cinsiyet, bölge, ilgi alanları, günlük bütçe gibi seçenekler ile reklamınızın en doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu konuda en iyi çözüm önerilerimiz ve çalışmalarımız ile yanınızdayız.

Reklam Verme Amacına Göre Facebook Reklam Modelleri

  1. İnternet Sitesi Tıklamaları (Clicks to Website)

Facebook kullanıcıları arasından internet sitenize trafik çekmek, ziyaretçi sayınızı artırmak istiyorsanız bu reklam modelini kullanabilirsiniz.

  1. İnternet Sitesi Dönüşümleri ( Website Conversions)

İnternet sitenize belli dönüşümler tanımlayarak (satış, üyelik, bülten aboneliği gibi) bunların performanslarını artırmaya yönelik bir amacınız varsa bu reklam türünü kullanabilirsiniz. 

  1. Sayfa Gönderisi ile Etkileşim ( Page Post Engagement) 

Facebook sayfanızda paylaştığınız gönderilerde etkileşimi arttırmalk için kullanılabilir. Bu modelde fotoğraf, video ve metin ön plana çıkarılabilir ve kullanıcıların dikkatine sunulabilir.  

  1. Sayfa Beğenmeleri (Page Likes) 

Facebook sayfanızın beğeni sayısını artırmaya yönelik reklamdır.  Facebook beğeni rakamlarınızı doğal olarak arttırabilirsiniz.  

  1. Uygulama Yüklemeleri ( App Installs)

Site veya mobil uygulamalarınızı tanıtmak için en idela reklam yöntemidir.  

  1. Uygulama Etkileşimleri (App Engagement)

 Kullanıcıların uygulamadaki etkileşimlerini arttırmaya yönelik reklam çeşidir.

  1. Yerel Bilinirlik Reklamları ( Local Awareness)

 Fiziki adresine dikkat çekmek isteyen, mağaza veya ofisinin adresini çevresinde bulunanlara duyurmak isteyenlere özel bir reklam alanıdır.  

  1. Etkinlik Yanıtları (Event Responses)

 Facebook etkinliğinizi duyurmak ve etkinliğinize verilen yanıtları artırmak için tercih edilebilir. 

  1. Teklif Alımları ( Offer Claims)

 Bir kampanya oluşturup bununla ilgili teklif ve indirim sunmak istediğinizde Facebook'un bu reklam modeli uygun olacaktır.  

  1. Video Görüntülemeleri ( Video Views)

 En iyi video pazarlama reklam modelidir. 

Twitter Reklamları

Twitter ülkemizde aktif kullanılan ve ifadelerin 140 karaktere sığdırılmaya çalışıldı bir sosyal medya hesabıdır. Gündemi yakinen takip etmek isteyenler için en iyi sosyal medya platformudur. Twitter, işletmeniz için müşterilerinizin düşüncelerini, beğenilerini, geri dönüşlerini ve yorumlarını direkt kendisinden alabileceğiniz bir sosyal networktur.

Twitter reklamları kullanıcılar tarafından kolay kullanılabilen bir yapıya sahip değildir. Bu konuda uzman yardımı gerekmektedir ki planladığınız bütçeniz boşa gitmesin. Bu alanda uzman ekibimiz ile sizlere hizmet vermeye hazırız.

Twitter üzerinden takipçi kazanmak için, internet sitenize trafik çekmek için, duyuru ve etkinliklerinizi paylaşmak için, fotoğraf ya da video paylaşmak için reklam verebilirsiniz.  

Instagram Reklamları

Facebook ve Twitter’dan sonra Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram, reklam olanakları ile birçok işletmenin dikkatini çoktan çekmeyi başardı. Instagram'da reklam çalışmaları 30 Eylül 2015 tarihinde başlamıştır. Instagram reklamlarının ölçümlenmesi de Facebook araçları tarafından yapılmaktadır.

Instagram’da görsel, video ve birkaç görselin kaydırılarak görüntülenmesine imkan veren carousel formatı olmak üzere 3 farklı şekilde reklam verilebiliyor. Instagram reklamcılığında deneyim ve uzman ekibimiz ile Instagram reklam çalışmalarınızda sizlere yardımcı olabiliriz.

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin