fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

Organik SEO

organik-seo
Green White SEO
olarak tüm SEO çalışmalarımızda uyguladığımız en önemli kıstas organik yani doğal çalışmalardır. Ele aldığımız ve çalışma yaptığımız hiçbir bir sitede SEO ‘ya yönelik otomatik, robotlar yardımı ile yani yapay diğer adı ile paketler halinde SEO çalışması yapmamaktayız.  

Organik SEO denilen kavram aslında site üzerinde yapılan her çalışmayı bizzat manüel olarak sayfa sayfa hatta bölüm bölüm bizzat kendimizin çalışmasını yapmamız demektir. Bu çalışmayı yaparken sitenin admin panel bilgilerini, ftp ve cpanel bilgilerini talep ederiz. Çünkü bizzat site içinde ki eksikleri ve hataları bulur, bu hataları düzeltme çalışması yaparız. Sitenin içinde yer alan sayfa başlıklarının h taglarını, meta, title, anahtar kelimeleri yeniden düzenler sitenin şuan var olduğu yerden daha iyi konuma ulaşmasını sağlarız. Ayrıca site de kullanılan her bir görseli bizzat tek tek ele alır, arama motorlarına yönelik düzenlemelerini yaparak yeniden siteye ekleriz.

Organik SEO çalışması sırasında neleri yaparız?

  • Site Kelime Analiz İşlemleri Yaparız

Sitenizin arama motorlarında bulunması gereken en önemli kelime öbeklerini belirler bu kelimelere yönelik SEO çalışması başlatırız. Sizler için önemli kelimeler üzerinden rakiplerinizi ve sizin konumunuzu belirler ve hedefimizi çizeriz.

  • Meta, Title, Keyword Yerleşimi ve Analizi Yaparız

Site sayfalarınızın arama motorlarına tanıtım aşamalarının en önemli kriteri olan meta, title gibi bölümleri sayfa sayfa inceler ve gerekli düzenlemeleri yaparız.

  • SEO ‘ya Uygun İçerik Çalışması Yaparız

Site içeriklerinizin tamamını analiz eder, gerekirse SEO ‘ya yönelik tekrar içerik çalışması işine girişiriz. Hizmetlerinizi, ürünlerinizi ve markanızı arama motorlarına daha net içerikler ile tanıtır ve sitenizin daha hızlı indekslenmesini sağlarız.

  • SEO Eklenti Kurulumları Gerçekleştiririz

Sitenizde eksikliğini hissettiğimiz SEO eklentilerini kurar ve site içinde çalışmalarını sağlarız. Böylelikle sitenizi arama motorlarına daha hızlı inceletir ve sayfalarınızı daha hızlı indekslenmesini sağlarız.

  • HTML, Js, Css ve İmage Optimizasyonlarını Sağlarız

Sitenizin arama motorları ile olan bağını daha sağlam kurar, özellikle HTML, Js, Css ve İmage 'larınızı SEO ile Optimizasyonlarını yaparız.

  • HTML Başlık Etiketlerinizi, H Taglarınızı Düzenleriz

Site içinde başlık etiketleri oldukça önemlidir. Bu düzeni sağlayacak olan h taglarınızı arama mortları ile tam uyumlu hale getirir, site sayfalarınızın daha hızlı indekslenmesini sağlarız.

  • Resim ve Videoları Analiz Ederiz

Sitenizde yer alan tüm görselleri (resim, video, infografik v.b.) inceler, hataları tespit eder, SEO 'ya yönelik düzenlemeleri yaparak yeniden sitenizde yayınlamasını sağlarız. Site görsellerinin arama motorlarında görseller bölümünde üst sıralarda yer almasına olanak sağlarız.

  • Site URL Yapısını Düzenleriz

Düzgün bir site URL inşası için sitenizde ki tüm URL yapısını inceler ve gerekli düzenlemeleri yaparız. Çakışan tüm URL hatalarını düzenleriz. SEO kriterlerine uygun URL inşası gerçekleştiririz.

  • Site Hızı Optimizasyonunu Gerçekleştiririz

Site açılış ve sayfa içi gezme hızı oldukça önemlidir. Bu anlamda site yükleme hızınızı maksimuma çıkaracak çalışmaları yapar ve site hız ölçüm testlerinde başarıyı sağlarız.

  • Backlink Analizleri ve Zararlı Backlinklerin Silinmesi

SEO çalışmalarının en kritik çalışması olan backlink konusunda doğal yani organik olarak bizzat kendimizin yönettiği link alışverişini gerçekleştiririz. Siteye zarar verecek tüm backlink çalışmalarını önler, backlink hatalarını yok edecek analiz ve düzenlemeleri yaparız. 

Siteniz üzerinde bu çalışmaların dışında daha onlarca önemli SEO 'ya yönelik çalışmalar yaparız. Tüm çalışmalarımızda en önemli kuralımız " Organik SEO Düzenlemeleri " gerçekleştirmektir. Sizde sitenizi analiz ettirmek ve kısa sürede arama motorlarında çok daha başarılı sonuçlar elde etmek isterseniz bize iletişim sayfamızda bulunan iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın arama motorlarında düzenli başarı ve ilk sayfalarda kalıcılık tamamen kullanıcı dostu ve organik çalışmalar ile mümkündür. Bunun dışında yapılan her bir çalışma er ya da geç arama motorlarının güvenlik tedbirlerine takılacak ve sitenizi arama motorlarından kaldıracak ağır cezalar yükleyecektir.

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin