fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

ReMarketing Nedir?

remarketing-nedir

Yeniden Pazarlama ya da İngilizce tabiriyle ReMarketing; daha önce web sitenize gelen kullanıcılara tekrardan ulaşmanıza yardımcı olan ve Google tarafından 2010 yılının başından bu yana sunulan bir pazarlama, reklam stratejisidir.

ReMarketing'te tüm süreç yeniden pazarlama üzerine kuruludur. Sitenizi ziyaret edilen kullanıcıya alanınız ile ilgili olsun ya da olmasın gezdiği ve reklama müsait her yerde sitenizi karşısına çıkaran bir pazarlama çalışmasıdır.  Bu çalışma ile satın alma eğilimi gösterdiğiniz ürünü araştırmaya başladıktan bir süre sonra aynı ürünü veya markayı sıklıkla reklamlarını görmeye başlarsınız. Aslında bu size markanın; “daha önce sitemi ziyaret ettin, hizmetlerime ve ürünlerime baktın; bak bir daha düşün!” deme şeklidir. Terim isminden de anlaşıldığı gibi ürünü size yeniden pazarlama hedefler ve son zamanlarda oldukça da başarılı bir yöntemdir. Genellikle e-ticaret sektöründe rekabet eden web sitelerinin kullandığı bir yöntemdir.

Ne yazık ki web sitenizi ziyaret eden bir çok kişi satın alma işlemini sonlandırmadan çıkabiliyor. ReMarketing ile tam da bu kitle hedefleniyor ve tekrardan siteye geri kazandırılması sağlanıyor. Bu anlamda oldukça büyük öneme sahip bir pazarlama ve reklam stratejisidir.

ReMarketing Nasıl Yapılır?

ReMarketing sitenizde yer alan sayfalara yerleştirdiğiniz kodlar sayesinde o sayfaları ziyaret eden ziyaretçilerin bilgisayarlarına bir çerez kaydedilmesi ve IP adresinin bu çerez sayesinde kullanıcı listesine eklenmesi ile oluşan otomatik bir pazarlama stratejisidir. Google reklamcılığı (AdWords) ağında olan web sitelerini ziyaret bu ziyaretçiler, gezdikleri tüm sitelerde reklamlarınız ile karşılaşması ile son bulur.

Aslında Remarketing uygulamanın birden fazla yöntemi vardır. Geniş düşünmekte fayda sağlarsınız. Marka pazarlama ve reklam stratejinizi yalnızca Google AdWords ile kısıtlamanın kimseye faydası olmaz elbette. Örneğin Google AdWords yanı sıra E-posta remarketing de kullanabilirsiniz, sosyal medyada remarketing ya da arama odaklı remarketing gibi yollara da başvurabilirsiniz. Her bir pazarlama yöntemi, farklı hedef gruplarında size geri dönüşler sağlayacaktır.

Neden ReMarketing Yapmalıyım?

  • ReMarketin yaparak sitenizde sürekli ziyaretçi oranlarınızı artırabilir, siteden uzaklaşan hedef kitleyi siteye geri kazandırabilirsiniz.
  • Sitenize direkt trafikte büyük oranda artış sağlayabilir, marka isminin aranma oranlarının yükselmesine neden olabilirsiniz.
  • Cirosal başarınıza katkı sağlayabilirsiniz.
  • Satın almadan çıkış oranını azaltabilir ya da satın almadan çıkanları ürün hakkında son kararını vermelerini tetikleyebilirsiniz.
  • Marka bilinirliğinizi arttırırsınız.
  • Reklam gücünüz sayesinde hedef kitleyi şaşırtabilir, etkileyebilirsiniz. 

Green White SEO ekibi, ReMarketing alanında uzman ve deneyime sahip bir ajanstır. Dilediğiniz ürün ve hizmetleriniz için ReMarketing çalışması hazırlayabilir, reklam stratejileri oluşturabiliriz. Hatta kullanıcılara iletmek istediğiniz dilediğiniz özel mesajları bu çalışma ile iletebilir, indirim kuponu, ürün gösterimi, etkinlik duyurusu gibi özel çalışmalar yapabiliriz.  Sizde ReMarketing ve diğer çalışmalarımız hakkında aklınıza takılan tüm soruları ve bize iletmek istediklerinizi iletişim sayfamızda yer alan iletişim formundan iletebilirsiniz.

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin