fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

SEO Nedir?

seo-nedir
Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde. Bu konuda en önemli çalışma siteniz içinde yapılan SEO (Search Engine Optimization) arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon uygulamalarıdır.

SEO çalışmaları genellikle bir çok kişi tarafından sitenin arama motorlarında üst sıraya çıkarılması işlevi olarak bilinse de işin özü SEO ’nun temel amacı sitelerin üst sıralara çıkması değil, sitelerin arama motorlarının anlayabileceği hale getirilmesi çalışmalarının yapılmasıdır. Yani sitenizi arama motorlarına uygun hale getirmek ve onlara çok daha hızlı web sitenizi tanıttırmaktan oluşan bir iyileştirme optimizasyon çalışmasıdır.

SEO Nedir? Ne Değildir?

  • SEO üzerinde çalışılan web sitesini iyileştirme çalışmasıdır. Asla iyileştireyim, siteyi iyi bir konuma getireyim derken kötü niyetli uygulamaların yapıldığı bir çalışma değildir.
  • Web sitelerinin arama motoru standartlarını kabul etmesi ve bu standartlara uygun olarak güncelleştirilmesi çalışmalarıdır. Asla arama motorlarını yanıltacak, web sitesini kısa yoldan üst sıralara çıkartabilecek bir çalışma değildir.
  • SEO uygulamaları ve çalışmaları web sitesinin kalitesini arttırmak için yapılır. Asla SEO yapacağım derken sitenin tasarımını, içeriğini, görsellerini ziyaretçileri rahatsız edecek şekilde değiştirmek ve düzensiz yerleştirmek değildir.
  • SEO, üzerinde çalışılan web sitesinin herkes tarafından fark edilen, takip edilen ve örnek aldığı bir site olmasını sağlamaktır. SEO asla para karşılığı backlink almak, siteyi linke boğmak değildir.
  • Her şeyin yerli yerinde, karınca kararınca yapılmasıdır. Asla içerikleri linke boğmak, yerli yersiz içerik girmek, kopya içerikler ile siteyi donatmak değildir.
  • SEO zaman ister, emek ister, sabır ister. Asla olu bitti işi değildir. Sizi bir haftada buraya, bir ayda şuraya getiririm çalışması değildir.
SEO 'da başarı uzmanlık ister, deneyim ister, bilgi ve birikim ister. Asla kulaktan dolma, kitaplara bakılarak ya da rakiplerin yaptıklarını yaparak elde edilecek bir başarı değildir.

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin